St Matthew OLPH CYO Basketball - Home of the Saints

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 01/13/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLPH 4:30p 5:30p  >Grades 3-8 Boys> 3rd Grade Boys Blue Practice  Treglia/Moore  RM 
5:30p 6:30p  >Grades 3-8 Girls> 5th Grade Girls Blue Combined Practice  Butler/Fiordimalva  RM 
5:30p 6:30p  >Grades 3-8 Girls> 7th Grade Girls Combined Practice  Butler/Fiordimalva  RM 
6:30p 7:30p  >Grades 3-8 Boys> 4th Grade Boys White Practice  Heizman/Perillo  RM 
7:30p 8:30p  >Grades 3-8 Boys> 7th Grade Boys Blue Practice  Speckman/Pecora  RM 
8:30p 9:30p  >Grades 3-8 Boys> 7th Grade Boys White Practice  Delgenio/Mantini/Shapiro  RM 
 Tue 01/14/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLPH 4:30p 5:30p  >Grades 3-8 Girls> 3rd Grade Girls Practice  Heilakka/Rizzo  RM 
5:30p 6:30p  >Grades 3-8 Boys> 3rd Grade Boys White Practice  Thoma/Garcia/Delgenio  RM 
6:30p 7:30p  >Grades 3-8 Boys> 8th Grade Boys White Practice  Chenard/Dudzinski  RM 
7:30p 8:30p  >Grades 3-8 Boys> 6th Grade Boys White Practice  Lockwood/Bucci/Gibbons  RM 
8:30p 9:30p  >Grades 3-8 Girls> 8th Grade Girls Practice  Mason  RM 
Sacred Heart-Hartsdale 7:00p 8:15p  >Grades 3-8 Girls> Sacred Heart-Hartsdale 7GB2 Game 7th Grade Girls from 6:30p  BC 
 Thu 01/16/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLPH 4:30p 5:30p  >Grades 3-8 Boys> 3rd Grade Boys Blue Practice  Treglia/Moore  RM 
5:30p 6:30p  >Grades 3-8 Boys> 3rd Grade Boys White Practice  Thoma/Garcia/Delgenio  RM 
6:30p 7:30p  >Grades 3-8 Boys> 4th Grade Boys White Practice  Heizman/Perillo  RM 
7:30p 8:30p  >High School Boys> 9th Grade Boys Practice  Piranio/Piranio  RM 
8:30p 9:30p  >High School Boys> 10th Grade Boys Practice  Buck/Treglia  RM 
 Fri 01/17/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLPH 4:30a 5:30p  >Grades 3-8 Girls> 6th Grade Girls Practice  Tiernan/Tiernan  RM 
5:30p 6:30p  >Grades 3-8 Girls> 5th Grade Girls White Combined Practice  Doherty/Rotiroti & Butler/Fiordimalva  RM 
5:30p 6:30p  >Grades 3-8 Girls> 5th Grade Girls Blue Combined Practice  Doherty/Rotiroti & Butler/Fiordimalva  RM 
6:30p 7:30p  >Grades 3-8 Girls> 7th Grade Girls Practice  Bennett/Butler  RM 
7:30p 8:30p  >Grades 3-8 Girls> 4th Grade Girls Practice  Caruso/Gunther/Roemer  RM 
8:30p 9:30p  >Grades 3-8 Boys> 6th Grade Boys White Practice  Lockwood/Bucci/Gibbons  RM 
 Sat 01/18/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLPH 8:00a 9:00a  >Grades 1-2 Clinics> 1st Grade Boys Clinic Clinic  Collado/Heizman/Petruzzelli  RM 
9:00a 10:00a  >Grades 1-2 Clinics> 1st Grade Girls Clinic Clinic  Lee  RM 
10:00a 11:00a  >Grades 1-2 Clinics> 2nd Grade Girls Clinic Clinic  Constantine/Rice/Sebrega  RM 
11:00a 12:00p  >Grades 1-2 Clinics> 2nd Grade Boys Clinic Clinic  Lockwood/Speckman  RM 
Holy Rosary-Hawthorne 2:45p 4:00p  >Grades 3-8 Boys> Holy Rosary-Hwthrn 7B2 Game 7th Grade Boys Blue    
Van Cortlandtville Elem 4:30p 5:45p  >Grades 3-8 Boys> Ann Seton-Shrub Oak White 8B1 Game 8th Grade Boys White OLPH Forfeit  SP 
Holy Name-Valhalla 1:15p 2:30p  >Grades 3-8 Girls> Holy Name-Valhalla White 5GCO3 Game 5th Grade Girls White   ENH 
Our Lady of Sorrows 1:15p 2:30p  >Grades 3-8 Boys> OLO Sorrows-WP Blue 6CO2 Game 6th Grade Boys White    
 Sun 01/19/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLPH-Ardsley 12:00p 1:15p  >Grades 3-8 Girls> 4th Grade Girls Game Holy Rosary-Hwthrn CN 4GB   KC 
1:15p 2:30p  >Grades 3-8 Boys> 4th Grade Boys White Game IC-Irvington 4CO1   DH 
2:30p 3:45p  >Grades 3-8 Boys> 8th Grade Boys White Game Ann Seton-Shrub Oak White 8B1   TP 
3:45p 5:00p  >Grades 3-8 Boys> 7th Grade Boys White Game Transfiguration 7CO2 from 1/4  JDG 
St. Theresa-Briarcliff 12:30p 1:45p  >Grades 3-8 Boys> St. Theresa-Brclf Gold 8CO2 Game 8th Grade Boys Blue   ENH 
IC-Irvington 1:15p 2:30p  >Grades 3-8 Boys> IC-Irvington CN 3A3 Game 3rd Grade Boys Blue   FT 
2:30p 3:45p  >Grades 3-8 Girls> IC-Irvington 5GB Game 5th Grade Girls Blue    
St. Johns-Mahopac 3:00p 4:15p  >Grades 3-8 Girls> St. John-Mahopac 6GA Game 6th Grade Girls